Fotografia artystyczna

Szukasz unikatowego pomysłu na sesję zdjęciową? Cenisz indywidualne podejście? Zależy Ci ma unikatowym materiale zdjęciowym? Nie boisz się wyzwań? Lubisz wyzwania, kreatywność? Zapraszam do wspólnego procesu twórczego. Zaskoczmy widzów, pobudźmy wyobraźnię, zatrzymajmy ich na chwilę w gonitwie codzienności.

Odwieczne pytanie. Czy fotografia jest sztuką? Niektórzy twierdzą że nie. Powiela tylko i utrwala obrazy które już istnieją. Jest techniką utrwalania obrazu. Nie ma znaczenia czy przy pomocy chemii ( fotografia analogowa), matrycy światłoczułej ( fotografia cyfrowa).
Będzie to zawsze obraz namalowany światłem (gr. φως, phōs, D. phōtós – światło; gráphō – piszę, graphein – rysować, pisać; rysowanie za pomocą światła).
Istnieje fotografia artystyczna i to ona z pewnością jest sztuką. Czerpie z zasad kompozycji obrazu tak samo jak malarstwo. Jest środkiem wyrazu.Operuje nastrojem, klimatem. Oddaje uczucia. Dla pełnego zrozumienia fotografii artystycznej należy poznać historię fotografii.
Najważniejsze etapy rozwoju techniki fotograficznej. Zapoznanie się z okresami rozwoju fotografii pomoże zrozumieć i docenić kunszt artystów, którzy wybrali fotografię jako medium przekazu i narzędzie do tworzenia utworów artystycznych. Pojęcia camera obscura, laterna magica, dagerotypia, kalotypia, chronografia, piktorializm, konstruktywizm, fotografia społeczna ułatwią nam obcowanie ze sztuką fotograficzną.

Dlaczego u nas?

Fotografia jest nie tylko naszym zawodem, ale i pasją, naszym życiem. Nie traktujemy jej jako zajęcie „z doskoku”, ale w pełni oddaliśmy się jej praktykowaniu. Z pasją jest ściśle powiązane wykształcenie kierunkowe, wieloletnie doświadczenie, wystawy fotograficzne. Współpraca z nami, daje gwarancje najwyższej jakości materiału zdjęciowego, oraz mile spędzonego czasu w trakcie jego tworzenia.

Przede wszystkim kreatywność.

Obecna rola fotografii to ukazanie świata, który znamy z innego punktu widzenia. Chwila zatrzymania w biegu dnia codziennego. Dostrzeżenie elementów z naszego najbliższego otoczenia. Ubranie fotografowanych osób w estetykę artystyczną, sztukę kompozycji, grę światła. Dzięki temu kadry fotograficzne stają się utworami artystycznymi. Kreatywność to indywidualne podejście do tematu, nie powielane utartych schematów.

Wszystko jest na czas.

Realizacje fotograficzne to praca grupy osób.  Szanujemy ich zaangażowanie, pasję i oddanie zawodowe. Przeprowadzenie sesji zdjęciowej wymaga działań według ściśle założonego planu. Gwarantuje to uzyskanie zamierzonego efektu i zrealizowanie sesji na czas. Materiał fotograficzny otrzymasz zawsze w określonym wcześniej terminie. W profesjonalnej jakości i odpowiednim formacie graficznym.

Doświadczenie zawodowe.

Fotografia profesjonalna wymaga poświęceń, wyrzeczeń. Nie pozostawia chwili wolnego czasu. Daje w zamian ogromną satysfakcje, poczucie uszczęśliwiania ludzi. Uczestnictwa w najważniejszych momentach ich życia. Zdobyliśmy doświadczenie zawodowe i chętnie ofiarujemy wam nasze umiejętności podczas realizacji sesji fotograficznych, retuszu zdjęć, przygotowaniu materiału do druku. Podzielimy się zdobytym doświadczeniem i umiejętnościami zawodowymi podczas kursów i warsztatów fotograficznych. Zarazimy was pasją do fotografii.