Nowości z fotograficznych projektów i realizacji

 Najnowsze realizacje. Nasze eksperymenty fotograficzne.  Dokumentacja obcowania z aparatem dnia codziennego. Podpatrywanie świata, ludzi, emocji. Rola fotografii w dzisiejszym świecie to nie tylko rozrywka i zabawa kadrem. Zdjęcia ukazują świat z innego punktu widzenia, przedstawiają nam przedmioty, zdążenia, które znamy lecz brakuje nam czasu aby się nad nimi chwilę zatrzymać. W dobie wszech obecnych reklam i sterowania naszymi zachowaniami zdjęcia mogą być papierkiem lakmusowym. Ukazują realny prawdziwy świat.

W czasach, gdy stale jesteśmy celem ataków fałszywych informacji i zmodyfikowanych obrazów, ludzie szukają autentyczności. Fotografia portretowa nie jest już czymś, co można podziwiać, ale sceną, do której chcemy się odnosić. Niemożliwe postawy i zmysłowe spojrzenia w obiektyw nie są już atrakcyjne. Widzowie poszukują emocji, uśmiechów i gestów, które są autentyczne. Ten szczery trend w fotografii nie ogranicza się tylko do surowych portretów, ale do wszystkiego, w tym ludzi, takich jak moda i fotografia ślubna.

Fotografowie wychodzą ze studia i mają sesje zdjęciowe na ulicy. To pozwala im uchwycić mniej wymuszone sytuacje, w których modele mogą wchodzić w interakcje z codziennymi sytuacjami. Podczas gdy sztuczne światło jest nadal bardzo intensywne, celem jest uzyskanie iluzji naturalnego światła. Jeśli chodzi o śluby, wiele par wybiera dokumentalnych fotografów ślubnych nad tradycyjnymi, aby uzyskać bardziej wyjątkowe i spontaniczne wspomnienia najszczęśliwszego dnia ich życia.

„Potrzebujesz świetnego sprzętu, aby być wspaniałym fotografem” to jeden z tych mitów fotograficznych,ponieważ prawie każdy wie, że to stwierdzenie jest nieprawidłowe. Mimo to zawsze uważano, że fotografujący muszą strzelać z lustrzanek cyfrowych. Nie uwzględniając formatu średniego i kamer filmowych, lustrzanki cyfrowe są uważane za „poważną opcję” dla osób z pasją do fotografii. Jednak pojawienie się kamer bez lusterek i szybko rozwijająca się technologia smartfonów rzuca wyzwanie swojej dominacji.

Smartfony i aparaty bez lusterek są znacznie mniejsze i lżejsze niż lustrzanki cyfrowe. To czyni je niesamowicie atrakcyjnymi dla fotografów amatorów, a także dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą nosić ciężaru. Technologia pakowana w oba systemy zmniejsza różnicę między nimi a DSLR. Czy umierają aparaty DSLR? Nie, nie w najbliższym czasie. Podstawowe czynniki – takie jak ergonomia, żywotność baterii i dobór soczewek – są zazwyczaj na korzyść lustrzanek cyfrowych. Pod koniec dnia wszystko sprowadza się do osobistych preferencji.

Dlaczego u nas?

Fotografia jest nie tylko naszym zawodem, ale i pasją, naszym życiem. Nie traktujemy jej jako zajęcie „z doskoku”, ale w pełni oddaliśmy się jej praktykowaniu. Z pasją jest ściśle powiązane wykształcenie kierunkowe, wieloletnie doświadczenie, wystawy fotograficzne. Współpraca z nami, daje gwarancje najwyższej jakości materiału zdjęciowego, oraz mile spędzonego czasu w trakcie jego tworzenia.

Przede wszystkim kreatywność.

Obecna rola fotografii to ukazanie świata, który znamy z innego punktu widzenia. Chwila zatrzymania w biegu dnia codziennego. Dostrzeżenie elementów z naszego najbliższego otoczenia. Ubranie fotografowanych osób w estetykę artystyczną, sztukę kompozycji, grę światła. Dzięki temu kadry fotograficzne stają się utworami artystycznymi. Kreatywność to indywidualne podejście do tematu, nie powielane utartych schematów.

Wszystko jest na czas.

Realizacje fotograficzne to praca grupy osób.  Szanujemy ich zaangażowanie, pasję i oddanie zawodowe. Przeprowadzenie sesji zdjęciowej wymaga działań według ściśle założonego planu. Gwarantuje to uzyskanie zamierzonego efektu i zrealizowanie sesji na czas. Materiał fotograficzny otrzymasz zawsze w określonym wcześniej terminie. W profesjonalnej jakości i odpowiednim formacie graficznym.

Doświadczenie zawodowe.

Fotografia profesjonalna wymaga poświęceń, wyrzeczeń. Nie pozostawia chwili wolnego czasu. Daje w zamian ogromną satysfakcje, poczucie uszczęśliwiania ludzi. Uczestnictwa w najważniejszych momentach ich życia. Zdobyliśmy doświadczenie zawodowe i chętnie ofiarujemy wam nasze umiejętności podczas realizacji sesji fotograficznych, retuszu zdjęć, przygotowaniu materiału do druku. Podzielimy się zdobytym doświadczeniem i umiejętnościami zawodowymi podczas kursów i warsztatów fotograficznych. Zarazimy was pasją do fotografii.