Retusz zdjęć

Nawet najbardziej profesjonalna sesja zdjęciowa nie obejdzie się bez obróbki zdjęć. Dzięki nowoczesnym programom graficznym sprawimy, że twoje fotografie będą wyglądały jeszcze bardziej efektownie oraz zyskają pożądane właściwości.

Postprodukcja rozpoczyna się po zakończeniu sesji zdjęciowej. Obecnie, za sprawą technologii fotografii cyfrowej, posiadamy znacznie szersze możliwości w obróbce zdjęć. Obraz zapisywany jest w formie cyfrowej i może być dowolnie przetworzony, w celu uzyskania oczekiwanego efektu.

Nasze studio fotograficzne oferuje kompleksowe usługi w zakresie postprodukcji. Prowadzona przez nas obróbka zdjęć polega na zastosowaniu profesjonalnych technik graficznych, w oparciu o program Photoshop. Stosujemy obróbkę cyfrową skoncentrowaną na uwypukleniu cech fotografowanego obiektu, a także wykonujemy profesjonalny retusz z zastosowaniem specjalistycznych technik cyfrowych.

Retusz może być wykonany zarówno w celu publikacji zdjęć w internecie  (w sklepie internetowym lub na stronie WWW klienta), jak i do prezentacji (w katalogach, folderach, portfolio oraz w innych materiałach przeznaczonych do druku).

Obróbka zdjęć obejmuje między innymi:

  • retusz kolorów, kontrastu oraz jasności
  • poprawienie perspektywy na zdjęciach
  • zredukowanie niedoskonałości
  • usunięcie tła wokół postaci lub obiektu na zdjęciu
  • wykonanie fotomontażu na życzenie (na przykład poprzez dodanie tła do zdjęcia lub innych elementów, przeniesienie obiektów czy postaci ze zdjęcia do innej scenerii),
  • nałożenie efektów specjalnych

Naszą specjalnością jest również renowacja i obróbka starych zdjęć rodzinnych. Skanujemy dostępne negatywy bądź same fotografie i doprowadzamy je do optymalnego stanu (zanim powstały zniszczenia). Oferujemy także skanowanie negatywów oraz  zastosowanie retuszu – dzięki temu możliwa jest zamiana zdjęć analogowych na ich formę cyfrową.

Jeżeli masz dodatkowe pytania, związane z naszymi usługami fotograficznymi pozostajemy do Twojej dyspozycji.

Fotografia Tomasz Pawlak – obróbka zdjęć Łódź – zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Dlaczego u nas?

Fotografia jest nie tylko naszym zawodem, ale i pasją, naszym życiem. Nie traktujemy jej jako zajęcie „z doskoku”, ale w pełni oddaliśmy się jej praktykowaniu. Z pasją jest ściśle powiązane wykształcenie kierunkowe, wieloletnie doświadczenie, wystawy fotograficzne. Współpraca z nami, daje gwarancje najwyższej jakości materiału zdjęciowego, oraz mile spędzonego czasu w trakcie jego tworzenia.

Przede wszystkim kreatywność.

Obecna rola fotografii to ukazanie świata, który znamy z innego punktu widzenia. Chwila zatrzymania w biegu dnia codziennego. Dostrzeżenie elementów z naszego najbliższego otoczenia. Ubranie fotografowanych osób w estetykę artystyczną, sztukę kompozycji, grę światła. Dzięki temu kadry fotograficzne stają się utworami artystycznymi. Kreatywność to indywidualne podejście do tematu, nie powielane utartych schematów.

Wszystko jest na czas.

Realizacje fotograficzne to praca grupy osób.  Szanujemy ich zaangażowanie, pasję i oddanie zawodowe. Przeprowadzenie sesji zdjęciowej wymaga działań według ściśle założonego planu. Gwarantuje to uzyskanie zamierzonego efektu i zrealizowanie sesji na czas. Materiał fotograficzny otrzymasz zawsze w określonym wcześniej terminie. W profesjonalnej jakości i odpowiednim formacie graficznym.

Doświadczenie zawodowe.

Fotografia profesjonalna wymaga poświęceń, wyrzeczeń. Nie pozostawia chwili wolnego czasu. Daje w zamian ogromną satysfakcje, poczucie uszczęśliwiania ludzi. Uczestnictwa w najważniejszych momentach ich życia. Zdobyliśmy doświadczenie zawodowe i chętnie ofiarujemy wam nasze umiejętności podczas realizacji sesji fotograficznych, retuszu zdjęć, przygotowaniu materiału do druku. Podzielimy się zdobytym doświadczeniem i umiejętnościami zawodowymi podczas kursów i warsztatów fotograficznych. Zarazimy was pasją do fotografii.